Formulár P91 - vrátenie daní z Anglicka /UK/ po skončení daňového roka

Z kategórie:Práca
Aktualizácia:9. August 2008
Ubytovanie v Londýne

Pekné a čisté domy, už od ₤65 týždenne.

Agentúra Mária

Formulár P91 sa používa ako žiadosť o vrátenie dane v Anglicku (daňové priznanie) za už ukončený daňový rok.

Žiadať vrátenie daní má hlavne význam, ak ste mali počas daňového roka viacero zamestnávateľov alebo ak ste neodpracovali celý daňový rok. Ak ste boli zamestnaný u jedného zamestnávateľa počas celej doby v danom roku, je pravdepodobne, že máte zaplatené na preddavkoch presne toľko, koľko je vaša daňová povinnosť, a preto vám žiadnu daň nevrátia.

O vrátenie dane môžete požiadať až 5 rokov spätne. Napríklad, ak daňový rok, za ktorý chcete žiadať o vrátenie daní skončil 5. Apríla 2000 (daňový rok začína vždy 6. Apríla a konči 5. Apríla nasledujúceho roku), tak žiadosť môžete podať až do 31. Januára 2006.

Ak si chcete dať poslať preplatok dane (vrátenie dane) na Slovensko, môžete si ich dať poslať šekom, ktorý príde na adresu uvedenú na prvej strane vo formulári P91. Preplatenie šeku na slovenský účet trvá približne 1 mesiac.

K formuláru P91 prikladáte formulár P60 za daný daňový rok. Ak ste mali viacerých zamestnávateľov, tak priložte aj všetky formuláre P45 (prikladáte len prvú časť P45 - Part 1A) z daného daňového roka. V prípade, že P45 nemáte, môžete priložiť originály posledných výplatných pások od každého zamestnávateľa. Kópie pások si ponechajte. Po vybavení žiadosti by vám HMRC mal poslať priložené formuláre P45 a P60 poštou späť.

Ak ste doteraz nevyplnili formulár P86 (mal by sa vyplniť pri príchode do Veľkej Británie), tak ho vyplňte a priložte pri posielaní k formuláru P91.

Formulár P91 si môžete stiahnuť z adresy: www.hmrc.gov.uk/pdfs/p91_bs5_02.pdf.

Adresu, kam máte odoslať vyplnené formuláre si nájdete na stránke Tax Office locator: search2.hmrc.gov.uk/kbroker/hmrc/locator/locator.jsp?type=1. Do políčka Employer Reference zadajte Employer Reference číslo/kód, ktorý nájdete na formulári P45 alebo P60. Ak ho nemáte, žiadajte Employer Reference od svojho zamestnávateľa.Články v kategórií Práca:
Ubytovanie v Londýne

Pekné a čisté domy, už od ₤65 týždenne.

www.AgenturaMaria.sk