Formulár P85(S) - predčasné vrátenie daní z Anglicka /UK/ pred ukončením daňového roka

Z kategórie:Práca
Aktualizácia:28. August 2008
Ubytovanie v Londýne

Pekné a čisté domy, už od ₤65 týždenne.

Agentúra Mária

Formulár P85(S) vypisujú cudzinci, hlavne študenti, po ukončení zamestnania alebo brigády a následnom odchode z Veľkej Británie (UK, Anglicka). Odoslaním vyplneného formulára žiadate o vrátenie preplatku dane (daňové priznanie) pred odchodom z Anglicka alebo aj po odchode - spätne zo Slovenska.

P85(S) sa vyplňuje, len ak žiadate o vrátenie preplatku skôr, ako po skončení daňového roku (daňový rok končí vždy 5. Apríla).

Ak si chcete dať poslať preplatok dane (vrátenie dane) na Slovensko, môžete si ich dať poslať šekom, ktorý príde na adresu uvedenú v "Part 2 Repayment claim" > "2 Fill in this section if the repayment is to be sent directly to you" vo formulári P85(S). Preplatenie šeku na slovenský účet trvá približne 1 mesiac.

K vyplnenému formuláru P85(S) prikladáte formuláre P45 (časti Part 2 a Part 3) od zamestnávateľov v Británii, u ktorých ste pracovali v danom daňovom roku. Ak sa k formuláru P45 nemôžete dostať, priložte originál poslednej výplatnej pásky (odložte si kópiu).

Ak ste doteraz nevyplnili formulár P86 (mal by sa vyplniť pri príchode do Veľkej Británie), tak ho vyplňte a priložte pri posielaní k formuláru P85(S).

Formulár P85(S) si môžete stiahnuť z adresy: www.hmrc.gov.uk/cnr/p85s.pdf.

Adresu, kam máte odoslať vyplnené formuláre si nájdete na stránke Tax Office locator: search2.hmrc.gov.uk/kbroker/hmrc/locator/locator.jsp?type=1. Do políčka Employer Reference zadajte Employer Reference číslo/kód, ktorý nájdete na formulári P45 alebo P60. Ak ho nemáte, žiadajte Employer Reference od svojho zamestnávateľa.

Nepomýľte si formulár P85(S) s formulárom P85. P85 je obdobný formulár, ktorý vyplňujú Britský občania cestujúci do zahraničia za prácou.Články v kategórií Práca:
Ubytovanie v Londýne

Pekné a čisté domy, už od ₤65 týždenne.

www.AgenturaMaria.sk