Cesta autom z Anglicka na Slovensko, zo Slovenska do Anglicka

Z kategórie:Cestovanie a Doprava
Aktualizácia:9. Júl 2008
Ubytovanie v Londýne

Pekné a čisté domy, už od ₤65 týždenne.

Agentúra Mária

Cesta z Londýna do Bratislavy je dlhá približne 1600 km a trvá približne 15 hodín. Do Košíc je to o niečo viac, 2000 km a 20 hodín. Cesty vo Francúzsku, Holandsku, Nemecku sú vo veľmi kvalitnom stave, horšie je to v Česku, kde sa na diaľnici cítite ako na paneloch (tdtd-tdtd).

Najjednoduchšie je prejsť trasu s GPS navigáciou. Ak GPS nevlastníte, trasu si môžete naplánovať na stránke Google Mapy - maps.google.com.

Keďže je Slovensko a všetky tranzitné krajiny v Schengenskom priestore, počas cesty sa na hraniciach nemusíte vôbec zastavovať. Výnimkou je vstup na trajekt alebo vlak, premávajúci medzi Anglickom a Francúzskom, Anglicko v Schengenskom priestore totiž nieje a pravdepodobne je to aj z bezpečnostných dôvodov. Na ďalšej stránke nájdete viac o trajektoch a vlaku a o tom, ako kúpiť lístok na trajekt.

Na plavbu trajektom potrebuje každá osoba občiansky preukaz a vodič sa preukazuje aj vodičským preukazom.

Trasu medzi Anglickom a Slovenskom je ideálne prejsť v noci. Vtedy máte počas cesty Nemeckom takmer prázdne cesty.

Ešte pre informáciu, auto s mimo-Britskou ŠPZ sa môže v Británii zdržať maximálne 6 mesiacov v priebehu posledných 12 mesiacov. Dĺžku prítomnosti auta v Británii môžete dokladovať napríklad lístkom z trajektu. Ak dĺžku prítomnosti auta neviete dokladovať alebo ste ju prešvihli, polícia vám môže zhabať auto spolu s dokladmi od auta. V takomto prípade si zapíšte meno a číslo policajnej hliadky a prípad písomne nahláste s podrobnosťami na Slovenskom veľvyslanectve.
Pokiaľ pravidelne cestujete medzi Slovenskom a Anglickom, tak sa toto obmedzenie dá korigovať pravidelnou zmenou ŠPZ na Slovensku. Bude to lacnejšie, ako preregistrácia auta v Británii a platenie tamojšej poistky.

Ukáźka nájdenej trasy cez stránku Google Mapy.

Zväčšiť mapuČlánky v kategórií Cestovanie a Doprava:
Ubytovanie v Londýne

Pekné a čisté domy, už od ₤65 týždenne.

www.AgenturaMaria.sk