Prehľad trajektov (ferry) medzi Anglickom a Francúzskom

Z kategórie:Cestovanie a Doprava
Aktualizácia:8. Júl 2008
Ubytovanie v Londýne

Pekné a čisté domy, už od ₤65 týždenne.

Agentúra Mária

V najužšom mieste Lamanšského prielivu (francúzsky La Manche, anglicky English Channel), kde šírka prielivu dosahuje len 34 km, prevádzkujú trajekty tri spoločnosti - SpeedFerries, Norfolkline a P&O Ferries.

Trajekty premávajú na Anglickej strane z mesta Dover, na Francúzskej strane sú prístavy v mestách Dunkerque (anglicky Dunkirk), Calais a Boulogne-sur-Mer.

Dĺžka plavby trajektom trvá 50 až 150 minút a trajekty premávajú niekoľko krát denne, po celý rok.

Lístky na trajekt si môžete kúpiť cez Internet na oficiálnych stránkach prepravných spoločností. S cenami lístkov na trajekt je to podobné ako s letenkami. Výhodnejšie je ich kúpiť aspoň s 1-2 týždňovým predstihom.

Priemerné ceny sa u všetkých spoločností pohybujú okolo £50. Rovnako všetky spoločnosti majú najlacnejšie ceny za prevoz trajektom už od £25 za jednu plavbu.

V prístave je potrebné byť 2 hodiny pred odchodom, odbavenie trvá v ideálnom prípade polhodinu ale riskovať sa veľmi neoplatí.

Na prevoz trajektom potrebuje každá osoba občiansky preukaz a vodič sa preukazuje aj vodičským preukazom. Británia nieje členom Schengenského priestoru.

Pre informáciu, medzi Anglickom a Francúzskom premáva aj vlak, ktorý preváža tiež autá. Vlak premáva medzi mestami Folkestone v Anglicku a Calais vo Francúzsku. Cesta vlakom je rýchla - trvá len 35 minút no cena je dvojnásobná. Pri rýchlom hľadaní som našiel najnižšiu cenu £69. Vlak prevádzkuje spoločnosť Eurotunnel. Viac informácií a možnosť kúpiť lístky je na adrese www.eurotunnel.com.

Zoznam spoločností prevádzkujúce trajekty:

Spoločnosť Internetová stránka Prístav na
Anglickej strane
Prístav na
Francúzskej strane
Dĺžka plavby
Norfolkline www.norfolkline.com Dover Dunkerque 105 minút
P&O Ferries www.poferries.com Dover Calais 150 minút
SpeedFerries www.speedferries.com Dover Boulogne-sur-Mer 50 minút

Mapa Lamanšského prielivu:

Zväčšiť mapuČlánky v kategórií Cestovanie a Doprava:
Ubytovanie v Londýne

Pekné a čisté domy, už od ₤65 týždenne.

www.AgenturaMaria.sk