Ako sa dostať zo Slovenska alebo Čiech do Veľkej Británie (Anglicka, Škótska, Walesu)

Z kategórie:Cestovanie a Doprava
Aktualizácia:9. Júl 2010
Ubytovanie v Londýne

Pekné a čisté domy, už od ₤65 týždenne.

Agentúra Mária

Letecky

Cesta lietadlom je pohodlný, rýchly (let trvá 2 hodiny) a v dnešnej dobe aj lacný spôsob cestovania. Pokiaľ si kúpite letenku v dostatočnej dobre vopred alebo vymáknete vhodný čas, tak sa môžete dostať z Bratislavy do Londýna aj za €20 (so všetkými poplatkami). V súčastností lieta medzi Slovenskom a Anglickom len írska spoločnosť Ryanair. V lietadlách je príručná batožina limitovaná hmotnosťou 10kg a je zahrnutá v cene letenky. Za veľkú batožinu v hmotnosti do 15kg si priplatíte €15 alebo €25 za 25kg. V kabíne nesmiete mať pri sebe tekutiny v objeme nad 100ml ani obaly presahujúce 100ml. Rovnako je zakázané mať pri sebe akékoľvek ostré alebo ináč nebezpečné predmety.

Na ďalšej stránke nájdete kompletný prehľad liniek leteckých spoločností premávajúcich medzi Anglickom/Britániou a Slovenskom/Českom.

Autobusom

Cesta autobusom je menej pohodlná, trvá 25 až 30 hodín. Ceny sa pohybujú na úrovni €60/€100. Ľudia si často volia cestu autobusom oproti lietadlom kvôli možnosti väčšej a ťažšej batožiny, ktorá ma limit 25kg-30kg v cene lístka.

Kliknite sem pre kompletný prehľad autobusových prepravcov prepravujúcich medzi Anglickom (Londýn) a Slovenskom.

Autom

Cesta autom má svoje osobité čaro. Môže byť tak isto praktická pretože si do auta môžete naložiť batožiny toľko, koľko si kufor ráči. Cesta medzi Londýnom a Košicami je približne 2000 kilometrov dlhá a bez prestávok trvá okolo 22 hodín. Pred odjazdom si nezabudnite cez Internet kúpiť lístok na trajekt (ferry). Cestu odporúčam pred odchodom naplánovať trebárs na maps.google.com a keď máte GPS tak nebude na škodu ak si zoberiete zo sebou.

Viac detailov o tom ako na cestu autom medzi Anglickom a Slovenskom.

Kliknite sem pre kompletný prehľad trajektov premávajúcich medzi Anglickom a Francúzskom.



Články v kategórií Cestovanie a Doprava:
Ubytovanie v Londýne

Pekné a čisté domy, už od ₤65 týždenne.

www.AgenturaMaria.sk